Setkání Windows User Group – červen 2019

Letní prázdniny a dovolené se blíží, ale my v předávání a sdílení vědomostí nepolevujeme.

Brno - Zabezpečení operačního systému Windows
4. června 2019 - Jan Marek
Bezpečnostní principy a technologie, které jsou součástí poslední verze Windows 10 a Windows Server 2019. Zaměřeno především na Microsoft BitLocker, Windows Defender Antimalware, Device Guard, Credential Guard a Application Control. Na praktických ukázkách předvedeno, jak vás tyto chrání proti nejrůznějším typů útoků.

Brno - PowerShell vývoj modulů a testování
11. června 2019 - Jiří Pokorný
Vyzkoušíme si vytvořit modul, nasdílíme si jej ve vlastním balíčkovacím úložišti. V druhé části si vytvoříme automatické testy pro PowerShell.

Praha - Microsoft SQL Server Index Internals
11. června 2019 - David Gešvindr
Zveme vás na přednášku, kde na názorných ukázkách pochopíte, jak jsou uložena data v SQL Serveru a jak existence vhodných indexů dokáže řádově snížit cenu přístupu k požadovaným datům. Ukážeme si, ve kterých scénářích a jak indexy pomáhají zefektivnit naše dotazy, a ve kterých případech a proč se naopak nepoužijí. Dále si vysvětlíme, jak s pomocí indexů optimalizovat dotazy nad více tabulkami a také agregace dat. Stranou nezůstanou ani specifické optimalizace výkonu v podobě Columnstore indexů a In-Memory OLTP.

Zlín - Power BI: Vše, co potřebuje nejen začátečník vědět
13. června 2019 - Jiří Neoral
Přednáška je určená primárně lidem, kteří Power BI svět objevují, ale přijdou si na své i pokročilejší uživatelé. Začneme terminologií a budeme postupovat tvorbou reportu pozpátku od prezentační vrstvy (vizuální možnosti) přes tvorbu výpočtů a datového modelu, až po načítání dat. Dále se podíváme na optimalizaci řešení, administraci a možnosti sdílení.

Praha - [ASP].NET Core Demystified
17. června 2019 - Miroslav Holec
Přednáška je zaměřená na témata, která by měl každý vývojář znát ještě před tím, než se pustí do vývoje aplikací v MVC nebo Razor Pages. Jedno velké demo od založení konzolovky z příkazové řádky až po její přetavení v klasickou webovou aplikaci, kterou vypublikujeme a zahostujeme na webovém serveru. Suchou nit nenecháme ani na tématech jako .NET Standard nebo tvorba NuGet balíčků a Global Tools.

Praha - Tipy a triky pro administrátory Windows, nejen v Powershellu
26. června 2019 - Lubomír Ošmera
Zajímavé příkazy a rutiny, které vám usnadní každodenní činnost a správu Windows. Jak tvořit v Powershellu konstrukce, důležité stavební prvky, help, příklady. Zajímavé příkazy a rutiny, zabezpečení a PowerShell Remoting.

- Petr Vlk (MVP, WUG, KPCS CZ)