Jaká byla jarní roadshow 2015?

Tak jako témer každý rok se i letos konala tradicní roadshow Microsoft pro školství, kterou spolecnost Microsoft porádá se svými partnery v rámci programu Vzdeláváme pro budoucnost.

V rámci letošní jarní roadshow jsme Vás navštívili v 8 krajských mestech po celé Ceské republice (Ústí nad Labem, Praha, Plzen, Ceské Budejovice, Pardubice, Ostrava, Brno a Jihlava) a tešili se na stovky známých tvárí, se kterými se opet shledáme a kterým predáme opet plno nových informací z využívání technologií spolecnosti Microsoft ve školství.

Protože chceme, aby se technologie využívaly úcelne ne jen kvuli tomu, že proste ve škole jsou, ranní blok prednášek jsme zamerili na to, co je ve školách hodne aktuální – evropské projekty. Zrekapitulovali jsme si probehlé projekty, ukázali vám možnosti aktuálních výzev a spolecne se podívali i do blízké budoucnosti, abyste vedeli, jaké projekty na vás cekají.

V minulých letech se nám osvedcilo rozdelení akce do více bloku, každý si tak muže vybrat z celkem devíti prednášek podle toho, co ho nejvíce zajímá. Mezi nejnavštevovanejší workshopy a prednášky patrily zejména ty, venující se novému operacnímu programu Windows 10 (a toho, jakým zpusobem ho nasadit, jaké jsou v nem nejvetší novinky pro školy apod.), stálicí v zájmu ucitelu je již nekolik let skvelý elektronický sešit OneNote a stovkám posluchacu jsme ukázali i ne vždy zcela známé cloudové služby jako jsou Sway, Project Online nebo Yammer. O atraktivite tohoto tématu svedcí mimo jiné i fakt, že nekterí z Vás zacali tyto služby nasazovat ješte behem prednášek. 

Dekujeme všem návštevníkum za to, že se na nás prišli podívat, veríme, že se dozvedeli mnoho nových informací a získali nové zkušenosti.