Ve finále Kodu Cupu poměřilo síly 40 mladých programátorů

Pardubice, 21.12.2017 - Čtyřicítka žáků základních škol z celé republika přijela do Pardubic poměřit své síly v programování počítačových her v prostředí Kodu Game Lab. Sešli se na akademické půdě Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice, kde se konalo ústřední kolo 2. ročník soutěže Kodu Cup Česko. Každoročně žáci mezi sebou bojují o to, kdo naprogramuje nejlepší počítačovou hru.

„Žáci se pohybují v prostředí, které je pro mnohé z nich druhou realitou, ale při tom se učí jednu z klíčových dovedností – programování,“ říká Jiří Formánek, ředitel soukromé střední školy informatiky a ekonomie DELTA, která soutěž již druhým rokem organizuje. „Občas jsme skutečně překvapeni, co zvládnou naprogramovat některé děti třeba už ve druhé, třetí třídě,“ podivuje se Formánek.

„V prostředí Kodu Game Lab se programuje výběrem ‚obrázkových příkazů‘, takže jej zvládnou i děti na prvním stupni základní školy. Navíc si jej může každý na svůj počítač stáhnout zdarma,“ představuje prostředí Miroslav Dvořák ze společnosti Microsoft, která je hlavním partnerem soutěže. „Děti si mohou vytvořit vlastní svět, umístit do něj různé objekty a naprogramovat jejich chování, interakci. Jsou v tom neuvěřitelně kreativní,“ dodává Dvořák.

Soutěž se každoročně pořádá v předvánočním čase, a jelikož partneři na cenách nešetřili, dostali vítězové pod stromeček opravdu pěkný dárek. Pro vítěze byl nachystán notebook, druhý bral Xbox a třetí si domů odnesl bezdrátovou klávesnici s myší. Vítězové stráví letošní Vánoce asi u počítače.

 

Vítězové a statistiky:

1. stupeň ZŠ

1. Lukáš Žďárský ZŠ Bratří Čapků, Ústí nad Orlicí

2. Jiří Maxmilián Bouček ZŠ Lupáčova, Praha

3. Pavel Vrána ZŠ a MŠ Červený vrch, Praha

 

2. stupeň ZŠ

1. Michal Maděra ZŠ náměstí Míru 73, Svitavy

2. Vojtěch Burian ZŠ Komenského, Žďár nad Sázavou

3. Jakub Švojgr Gymnázium Česká 64, České Budějovice

 

Do 2. ročníku soutěže se zapojilo celkem 82 žáků z 27 základních škol z celé republiky. Do finále se probojovalo 25 žáků 2. stupně a 15 žáků prvního z 23 základních škol.

DELTA – Střední škola informatiky a ekonomie, Pardubice

Soukromá Střední škola informatiky a ekonomie DELTA reprezentuje Českou republiku v Evropském programu Microsoft School STEM Pilot, zaměřeném na zavádění projektové výuky v oblasti technických a přírodovědných předmětů. Kromě Kodu Cupu pořádá další soutěže zaměřené na podporu programování a informatického myšlení žáků základních a středních škol.

Kontakt: Jiří Formánek, 605 330 520, jiri.formanek@delta-skola.cz