Prezentace z akce DevTest a DevOps multiplatformně v cloudu

Účastníkům semináře "DevTest a DevOps multiplatformně v cloudu" jsme slíbili vystavit ke stažení prezentace a zajímavé odkazy. Tímto tak činíme.

Popis prezentace Prezentoval Odkaz
Úvod. DevTest a DevOps v cloudu. Dev/Test benefity,  Azure DevTest pro Enterprise prostředí, partnerské výhody, novinky, nějaké tipy ...Visual Studio a CSP program od CSP distributora, společnosti Daquas Jiří BurianDarina Vodrážková PPT(PDF) PPT(PDF)
Otestuje bezpečnost komponent vašich OSS aplikací: VSTS + Whitesource Bolt (Úvod do Visual Studio Team Services formou CI/CD mini dema) Jiří Burian Návod
Azure DevOps "end to end demo" od nuly až do produkce formou kontinuálního nasazení pomocí VSTS Michael Juřek Odkaz
Azure DevTest Labs: školicí a testovací VM prostředí v Azure Jiří Burian PPT(PDF)
Jak automatizovat procesy v Azure, varianty a možnosti. Využití Azure Resource Manageru, CLI, Bash, CloudShell, PowerShell, šablony atd. Martin Šimeček PPT(PDF)
Serverless computing. Úvod do tvorby aplikací bez serveru s Microsoft Azure, příklady využití Miroslav Holec PPT(PDF)
Možnosti a způsoby využití technologie Docker kontejnerů v Azure Tomáš Kubica PPT(PDF)
Monitoring a Telemetrie nejen cloudových systémů ale i onpremise řešení: Služby Log Analytics, Application Insights, Azure Monitor, … Microslav Holec PPT(PDF)
Microsoft Mobile Center pro automatizaci procesů mobilního vývoje a kontinuálního nasazení vašich Android, iOS a Windows/UWP aplikací Martin Šimeček PPT(PDF)
Databáze v Azure a představení CosmosDB: globálně distribuovaná multimodel a multi API databáze Valdemar Závadský PPT(PDF)
Azure Multiplatform DevOps: Jenkins, GitHub, Java, PostgreSQL, PHP, MongoDB, Kubernetes cluster,  … aneb Azure opravdu není jen Microsoft Valdemar Závadský PPT(PDF)

 

Celkově bylo přítomno asi 130 lidí, dle dotazníků spokojenost.

Poděkování patří také organizátorům a našim partnerům:

Daquas s.r.o.Microsoft Visual Studio Reseller Partner,Microsoft Cloud Solution Provider - Distributor HAVIT, s.r.o.Microsoft Gold Certified Partner,Silver Cloud /DevOps Partner

 

Těšíme se na další setkání.

 

Jiří Burian