Visual Studio 2017 je venku

Před dvaceti lety bylo oznámeno první Microsoft Visual Studio spojující do té doby oddělené produkty do jednoho integrovaného balíku.

Screenshot of Visual Studio IDE
Dnes společnost Microsoft uvedla nejnovější verzi populárních nástrojů řady Microsoft Visual Studio 2017.
V rámci celosvětového on-line představení byly předvedeny nové scénáře a technologie, které oslovují jak stávající uživatele Visual Studia, tak i zcela nové programátory a testery s cílem poskytnout to nejlepší co existuje pro každého z nich, ať již vyvíjí pro jakoukoli platformu.
Připojte se k 25 milionům ostatních uživatelů Visual Studia, nebo k 5 milionum těch, kteří přistupují k týmovému DevOps prostředí Visual Studio Team Services.

 

Visual Studio 2017 je dneškem dostupné formou downloadu pro všechny předplatitele Visual Studio/MSDN Subscription. Ostatní mohou stahovat free komunitní nebo trial verze. https://www.visualstudio.com/downloads.

Novinky ve Visual Studiu se týkají všech verzí a jsou detailně jsou jsou popsány na Visual Studio What’s new page a souhrn najdete také v článku Visual Studio 2017: Productivity, Performance, and Partners.

Visual Studio Team Foundation Server 2017 Update 1 … první update týmového prostředí TFS 2017. Více informací najdete zde: Brian Harry's Blog a v release notes for TFS 2017 Update 1.

Visual Studio Mobile Center (Preview) . Pokud vám říká něco vývoj pro Android, iOS a DevOps, pak vyzkoušejte Visual Studio Mobile Center na adrese https://mobile.azure.com. Více infornací najdete zde: /en-us/mobile-center.

Visual Studio for Mac Další iterace plnohodnotného IDE prostředí pro MacOS uživatele Visual Studio for Mac Preview 4 s podporou podporou Xamarinu, .NET Core a ASP.NET Core.

Redgate Data Tools jsou nově zdarma součástí Visual Studio Enterprise 2017 a pomáhají vývojářům používající MS SQL Server produktivněji pracovat přímo v IDE Visual Studio a býti plnohodnotnými členy v rámci DevOps týmu. Najdete je zde Redgate ReadyRoll Core a Redgate SQL Prompt Core velmi pěkně integrovaný do Visual Studio IDE.

Visual Studio Tools for Tizen jsou nyní dostupné pro for Visual Studio 2017, více informací najdete na: https://developer.tizen.org

Nové benefity pro předplatitele. Nové free kurzy školení najdou všichni předplatitelé Visual Studia i běžní registrovaní uživatelé na svém portále https://my.visualstudio.com, jejich objem a dostupnost se liší dle edice kterou vlastní. Visual Studio Enterprise uživatelé se mohou těšit na free roční přístup k Pluralsight školení, Office365 Developer MSDN benefit pro 25 uživatelů v testovacím tenantu, 6-month subscriptions společnosti Parasoft a také půlroční přístup k WhiteSource Bolt službě kontrolující bezpečnost použitých OSS komponent.

Partnerské řešení a doplňky pro Visual Studio 2017 najdete ve Visual Studio Marketplace, https://marketplace.visualstudio.com/, kde budou dále přibývat.

Ceny a promo nabídky se v porovnání se starší verzí nemění.  Seznam promo nabídek platný pro ČR a SR najdete zde: https://aka.ms/msdnpromo a průběžně ho upravujeme. Právě byl např. oznámen Enterprise DevOps Accelerator pro velké společnosti, který se tam zanedlouho bude popsán.
Ceníkové položky v běžných maloobchodních modelech budou plně doladěny od prvního dubna.

Další informace najdete na adrese https://www.visualstudio.com/.

 

Jiří Burian